CQWW 160m contest 2010

CQWW 160m contest 2010 – OL4A na Lesné .
Team: Tonda OK1DTC , Jarda OK1DSX , Pepa OK1ES , Martin OK1HGM a Karel OK1JKT .

CQWW 160m contest 2010Jarda OK1DSX - tower for dipole Protože bylo potřeba před závodem ještě opravit dipol pro 160m pásmo a natahnout poslechové antény tak jsme jeli na Lesnou už ve čtvrtek . Počasí nám nebylo nakloněno ale i přesto jsme chtěli udělat ten den co nejvíce protože v pátek nás čekalo natažení beverage anten . Před časem zbytek dvoumetrových antén poškodil dipol , bylo zapotřebí trosku antény odříznout . Jarda OK1DSX musel dvakrát vylést nahoru aby torzo antén odřízl a zabezpečil .

stavba beverage - OK1DSX,OK1ES,OK1DTC,OK1HGM V pátek ráno pokračujeme stavbou beverage která zabrala spoustu času , natažení kabelu a celé antény se realizovalo v místech kde je spousta sněhu a velice těžký terén . Prostě Ladovská zima . Protože byl problém i u napájení dipolu tak musel Martin OK1HGM znovu na stožár kde se objevila závada způsobená po pádu dvoumetrové antény . Potom po úpravě délky ramen dipolu už je vše v pořádku . Tonda OK1DTC zprovoznil zařízení a jsme připraveni . Závod jsme začali sice s mírným zpožděním a až na nějakou drobnost vše funguje jak má .

OK1ES v akciOK1DSX v akci V sobotu pokračujeme , během pauzy natahujeme druhý beverage směrem na východ . Počasí se během dne mění občas fouká vítr a padá sníh , ale pořád je dost pod nulou . Na noc se začíná vyjasňovat a mrzne . V márnici je teplo a tak se všechny promočené oděvy a boty poměrně rychle usuší , tak vládne spokojenost .

dipol pro 160m pásmo Neděle se vybarvila do krásného slunečného dne . Objevilo se neskutečné množství lidí na běžkách kteří si užívali nádherného počasí které se pokazilo až později odpoledne . Závod pokračuje , spojení už přibývají pomalu .
A tak končíme s více než 1130 QSO (27 state , 69 country) a přes 589000 bodů .
V pondělí ráno likvidujeme pracoviště , kabely a zařízení a pak konečně se rozjíždíme domů .

Karel – OK1JKT