CQWW DX CW contest 2012 – C5A

Zde budu podle příležitosti přidávat dojmy o našem působení před , během a po závodu .

Poslední víkend před odletem : probíhají poslední přípravy , vše co je potřeba udělat , zajistit a nakoupit . Mám dojem , že už jsou všichni natěšení i když do odletu nás čeká doma ještě spousta práce . Těch čtrnáct dní mezi závody bylo pro každého určitě nadupaných prací a vyřízením všeho nezbytného . Ve středu 14.11.2012 brzy ráno naviděnou na letišti v Praze .
Úterý 13.11.2012 : Dnes už můžeme pozavírat zavazadla a začneme se večer stahovat směr Praha . Zítra brzy ráno odlétáme směr Brusel a pak Banjul – Gambie .
14.11. Středa : Po brzkém budíčku nasnídat a alou na letiště .Setkáváme se v sestavě Zdenek OK1DSZ , Petr OK1FFU , Martin OK1HGM , Karel OK1JKT , Jirka OK1RI , Vítek OK5MM , Jozef OM5AW + Anka , Norbert OM6NM . Vláďa OK1NY přiletí za námi příští týden . Vše probíhá normálně , až do rozjezdu letadla . Už na opožděném startu několik problémů ale nejhorší bylo to že po rozjezdu najednou začneme brzdit . Dlouhé čekání na nový start nevěstí nic dobrého . Letadlo má poruchu a tak musíme vystoupit a schánět se po možnosti odletět do Bruselu tak aby jsme stihli letadlo do Banjulu . Po delším úsilí Jirky RI se podařilo vměstnat do dalšího letu a tak pokračujeme v naší cestě směr Gambie . Znovu troch potíží s celníky i to se podařilo vyřešit . A tak za tmy dorážíme na místo . Večer posezení s Connie a Benny a jde se spát . Na druhý den nás čeká práce na vybudování pracovišť a antén .
Spiderbeam and 4SQ for 80 m 15.11. Čtvrtek : Začíná další den a ihned po snídani začíná kolotoč příprav … elektro rozvod , antény atd. Tento den budujeme Spiderbeam pro 20 m a WARC pásma , 4SQ pro 80m . Antény pro 10 m pásmo zůstavají po SSB části . Ještě jsme stihli opravit jednu rozbitou anténu pro 15 m pásmo . Začínáme být QRV …
16.11. Pátek : Pokračujeme vyměřením a stavbou vertikálů pro 4SQ na 160 m pásmo a dalšími pracemi , jako vyhledávání zdroje rušení a podobně . Večer zasloužená večeře a trochu aktivita na WARC a 80 metrech . Zítra budeme pokračovat dalším větším projektem a to stavbou 2x5Y@12/22m na rotátoru a dokončení 160 m .
sunrise17.11. Sobota : Tak se podařilo zprovoznit 160 m pásmo , ještě musíme zítra prověřit několik detailů . Pro dnešní den největší akce stavba 2 x 5 el. Yagi na 15 m se vydařila naprosto skvěle . Stejně jako mnoho dalších prací a to při cca 35°C ve stínu . Všechny práce venku se konají ve spalujícím světle sluníčka .
2 x 5 el. for 15 m18.11. Neděle : Práce na anténách pokačují , postavena anténa pro 40 , 20m a 15m . Opraveny nějaké resty ze soboty .
19.11. Pondělí : Dnes jsem postavili druhý 4SQ pro 40m , beverage pro spodní pásma a pokračovali v různých pracech pro vylepšení . Samozřejmě i vysílání na různých pásmech kdy nám to dovolil volný čas .
vulture20.11. Úterý : Proto že tu jsou pěkně vykrmené straky a supové tak po přistání jedno z nich se ulomil reflektor na yagi anténě pro 10m pásmo a hned bylo co dělat . Část osazenstva se jela podívat do rezervace na opice . Zbytek se pustil do opravy antén a do přemístnění 4Q pro 40m do jiného místa . Zjišťujeme , že v nějaké konstalaci antén dochází k rušení mezi dvěma pásmy a tak máme další pracovní námět .
21.11. Středa : Dnes jsme po ránu stopořili opravené antény pro 10m a ještě vertikál pro 30m pásmo . Během dne ještě nějaká vylepšení a úpravy včetně provozu na pásmech . Večer přilétá Vláďa OK1NY a tak jsme v plné sestavě .
22.11. – 23.11. : Poslední přípravy , ladění a opravy vertikálů . Relax před závodem a o půlnoci můžeme začít .
24.11 – 25.11 :Závod se rozbíhá celkem slibně , QSO přibývají na všech pásmech . Ale jako v SSB části tak i v CW nás provází silné rušení na všech pásmech . Do Evropy to ještě jde ale ostatní směry jsou tak zarušené , že je problém protistanice číst pokud nejsou dostatečně silné . I když jsme se snažili zdroje rušení vypátrat tak se dostavil částečný úspěch , ale další rušáky znemožňují nebo omezují poslech . Snad nejhorší byla neděle na večer . Nakonec uděláno více jak 18000 QSO , necelá tisícovka násobičů a celkově něco přes 53 mil. bodů , zde je RAW score. Což by mělo stačit na druhé místo na světě . Tentokrát se D4C tvrdě připravovali vystavěli mohutný systém pro všechna pásma a protože jsou ve stejné nebo i výhodnější lokalitě , zaslouženě zvítězili . Částečně k tomu pomohlo silné rušení které nás provázelo celý závod kdy přes toto rušení byl velký problém s poslechem zvláště slabých stanic . C5A team - CQWW DX CW contest 2012
26.11.-28.11. Už před samotným závodem kdy jsme se snažili najít a odstranit rušení , začala zrát myšlenka že Gambii opustíme . Nakonec po delší úvaze jsme se shodli že skutečně několika letou a úspěšnou serii ukončíme , ale nějaký jiný projekt budeme určitě ralizovat . A tak začalo velké balení , během dvou dnů jsme prakticky vše museli rozebrat , co bylo nezbytné zabalit . Po velkém balení a úklidu je vše připraveno k transportu na letiště . Ve středu dáváme sbohem Gambie .

Good bye Gambia

P.S. Ještě dodatek od Jirky OK1RI na contesting.com .

Karel – OK1JKT