1st weekend September 2011

Na kopec jsem vyjel už ve čtvrtek . Bohužel všechny RS na západě jsou daleko a tak se dělají spojení mezi francouzkými stanicemi . Přesto se objevují další RS pointy na jihu , po domluvě s Claudio I4XCC jsme našli dva použitelné scattery , ale signály jsou poměrně slabé . Asi v 15.30 UT vidím na snímcích z radaru , že mohutní bouřka nad jižním Rakouskem asi okolo JN77pa . Na výzvu přichází s velice pěkným signálem Gabi HA8MV/p a Zlatko 9A2SB který mi dává report 59s+40 ! Ještě jednou dělám QSO s Claudio , který nabídl Gabi že se pro něj přemístí do čtverce JN64ha . Gabi spojení dělá a tak mu přibývá další čtverec , potom ještě dělám spojení s Claudio také . Postupně scatterpoint se posouvá k východu a pomalu přestávám slyšet stanice . V pátek ráno musím ještě dolů udělat nezbytné práce , ale dopoledne jsem zpět na kopci .
Okolo poledne se blíží nevýrazné RS od jihozápadu . Pro zajímavost se dívám na SDR radio v HB9 , je tam slyšet silně HB9AMH . Zkouším testovat RS a poslouchat via SDR bohužel audio neslyším ale na monitoru vidím svůj signál , velice slabý i po dosměrování … zatím se RS posunuje na východ a začínají být slyšet majáky DB0ANU a DB0FGB , pátrám po dalších ale nic .
Znovu se utvořil pěkný RS pracuji s 9A5MT , 9A2SB , 9A1CRJ a před tím tropo DC8EC a DL7QY
3.9.2011 Ráno klid jen z výchdu velice silný maják SR6XHC a OK0EA . V sobotu přjíždí další členové klubu a připravujeme se na závod „Den rekordů“ na 2 metrech . Kluci dělají nějaká měření a zkoumání okolo rušení které pochází ze silných signálů TV vysílače , trochu opékání buřtíků . A závod můžeme začít …
Konec závodu je za námi a tak stručně k výsledkům . Přes 900 QSO za cca 340000 bodů při průměru 372 km/QSO a ODX TK1E JN42lm 958km .
Na 3cm sice nějaké RS jsou , ale odjíždím domů …


Karel – OK1JKT