Last weekend at September 2011

Dnes nastal astronomický podzim , odpoledne jsem se vydal na kopec i přesto , že vyhlídky na tropo podmínky nejsou pro střed Evropy ještě optimální . Po příjezdu jsem se podíval na majáky v 3cm pásmu . LX1DB (JN39co) prochází velice slabě s hlubokými úniky , pak se dívám na HB9G (JN36bk) což je 709 km! který normálně není slyšet a k mému překvapení 529 po celé dvě hodiny . Zaznamenal jsem jednu zajímavost , při spojeni s Heino DJ6JJ (JO32pc) jsem slyšel 599 tropo jeho signál a současně 4 násobný odraz od letadel . Takže v jednu chvíli jsem měl od něj 5 krát signál ! Docela dobrá kuriozita .
V sobotu ráno po čtvrté hodině utc je znovu slyšet maják LX1DB v maximu až 599 . Ráno už celý kopec pokrývá šedivák . Před pátou hodinou už začíná mizet , ale stále slabě prochází LX1DB . Jsou slyšet běžné majáky , ale žádný přes 500 km . Doufám že se přece jen nějaké tropo podmínky objeví . Mimo jiné sleduji DXCluster a vidím , že Manfred DL7YC je QRV na 24GHz via EME dělá několik QSO …my congrats Manfred .
Sobota večer Neděle ráno , maják LX1DB hraje jako o život ale aktivita na pásmu téměř žadná . Jen doufám že podmínky vydrží do závodu . Bohužel během dne podmínky jsou na západě zde není slyšet nic . V pondělí ráno jsem už zpět doma a doufám , že ke konci týdne se přece jen dočkáme nějakých dobrých podmínek .


Karel – OK1JKT