14th – 16th October 2011

produce cloudsV pátek 14. října jsem vyrazil na kopec . Podle předpovědi by to mohlo na SHF pásmech chodit , ale bohužel nic . Majáky jen místní a tak jsem šel brzy spát .
Sobota ráno , krásný pohled na inverzi . Prohlížím majákové pásmo a stále nic . Jen začalo vycházet slunce , tak s ním majáky na 3 cm LX1DB , PI7RTD , PI7ALK , ON0GHZ , DB0GHZ a OZ5SHF většinou s pěknými signály až v maximu 599+ . Ráno jsem dělal jen jedno spojení s Frank PA2M v JO21ip a neúspěšný pokus s John G3XDY . Před polednem dělám spojení s Eckhard DK7QX (JO42kh) s reportem 579 což je o hodně silněji než obvykle . Kolem poledne signály majáků slábnou , až některé přestávají být slyšet . Uvidím jak to bude vypydat navečer a později . Po západu slunce maják DB0VC hraje 599+30dB a je slyšet maják OZ1UHF 785 km . Podařilo se spojení s Jens SM6AFV (JO67gq) 795 km . Až pozdě do noci jsou slyšet majáky z Dánska .
Neděle brzy ráno ještě hraje maják DB0VC a OZ5SHF . Po neúspěšném test s Per SM0DFP prohlížím další majáky a je slyšet nezvykle silně DB0ANU . Postupně majáky mizí a tak pomalu balím a dávám se na ústup směr domů . Během A1 contestu půjde zařízení dolů a prodělá přes zimu nějaká vylepšení a údržbu , protože po cca 10 letech nepřetržitého provozu a pobytu v drsném prostředí se začínají projevovat nějaké neduhy .

Karel – OK1JKT