CQWW SSB contest 2012 – C5A

part team C5A on airport Prague17.října 2012 brzy ráno se sešlo 11 lidiček (Láďa OK1DIX , Jirka OK1DO , Petr OK1FFU , Karel OK1JKT , Vláďa OK1NY , Jirka OK1RI , Vašek OK1VVT , Jozef OM5AW , Mário OM5MC , Norbert OM6NM + syn Martin) na letišti v Praze . Už jen počet zavazadel a krabic včetně dlouhých vaků budil pozornost přítomných v hale . Po odbavení už jen čekáme na odlet do Bruselu . Po několika hodinách čekání v Bruselu nastupujeme do letadla a hurá směr Banjul v Gambii . Po výstupu z letadla už je cítit trochu větší teplo než doma . Po celou dobu pobytu se teplota ve stínu pohybuje mezi 32°C až 37°C a nejchladněji je ráno rtuť teploměru ja na 25-27°C .
OK1DO and OK1NY repaired PA Samozřejmostí byla anabáze při odbavení našich zavazadel , všechny velké krabice zůstaly na letišti a na druhý den jsme museli řešit jejich vyzvednutí . Vše nakonec dobře dopadlo a tak na druhý den se mohl roztočit kolotoč příprav na stavbu antén a sestavení PA stupňů . Další věc která se musela řešit byl rozvod elektriky , ale díky Vláďovi a Jirkovi vše bylo OK .
2 x 5 el. for 15m Postupně přibývaji antény a koncové stupně , začínájí se rýsovat pracoviště pro všechna krátkovnná pásma . Před závodem jsme vše vyzkoušeli jako C50C včetně WARC pásem i digitální provoz . Je ještě dlouhá doba do závodu a je stále co vylepšovat , přes úmorné vedro se daří dokončovat další antény . Kluci si poradili i s nefunkčním koncovým stupněm .
relax Přes poledne je tak vražedné teplo , že si dáme pauzu a jdeme do vody , což je velice příjemné .
Začátek závodu je ve znamení špatných podmínek na dolních pásmech , ale později se to přece jen vylepšilo (jen to rušení je stále příšerné) . Spojení přibývají a stále je co dělat . Pozitivní bylo , že elektrika vydržela celý závod a nebyl žádný výpadek . Závod dopadl dobře i když mnoho stanic z předních míst nedosáhlo výsledků z minulých závodů . Potěšilo , že jsme udrželi náskok před stanicemi s lepší anténní farmou .
A tak závěrečný result C5A (IK13QL) byl : 17026 QSO , 182 CQ , 685 DXC , 50706 points , TOTAL SCORE : 43 962 102 v kategorii Multi Operator – Multi Transmitter .

C5A team

Za týden odlétáme na CW část CQWW contestu …. naslyšenou jako C50C a v závodě jako C5A

Karel – OK1JKT

PS. Během pobytu v Gambii byly v Evropě vynikající tropo podmínky na V-U-SHF pásmech … gratuluji všem k pěkným spojením .