Various from last days

V sobotu 17. srpna jsme oslavili 80. narozeniny Franty OK1AAU společně s 65. narozeniny Jardy OK1WF . Velice příjemné posezení na statku se protáhlo až do pozdních hodin . Zde jsou fotografie od Honzíka OK1NF .

Další akce kterou jsem navštívil bylo setkání v Holicích . Přijel jsem v sobotu jen na otočku , už po průchodu okolo několika vetešnictví jsem vzdal snahu něco potřebného najít . Raději jsem si popovídal s několika přáteli . Zaujala mne přednáška Norka OM6NM“ Gambie z pohledu soudního lékaře – MUDr. Norbert Moravanský, PhD. „ . Norko přiblížil závodní expedici a pohled na zázemí naprosto poutavým způsobem a kouzlem sobě vlastním !

mushroom Den rekordů se pod hlavičkou klubu nekonal . Bohužel na Lesnou kromě Pepy OK1ES nikdo nedorazil . Tak jsme se věnovali jiným činnostem , počasí docela přálo . Pepa se věnoval budování svého pracoviště a mezi tím si i zazávodil na 2 m . Na to , že nevysílal celou dobu a používal jen 50 W , udělal docela dobrý výsledek včetně pro něj nových zemí . Já jsem se věnoval drobným opravám a hlavně sběru hub a přípravě na sušení .

DL0WH A poslední akcí byla návštěva “ 58. UKW-Tagung 2013 „ . Po několika hodinách cesty přijíždím v pátek 13.září na parkoviště u radioklubu DL0WH . Po krátké době už se potkávám se skupinou Dánských radioamatérů (OZ9KY) , s většinou z nich mám několik spojení na 10 GHz pásmu a tak je o čem povídat . Později přijíždí kluci z Moravy a tak se skupinka rozšířila na pět OK . V sobotu se přemisťuji do místa setkání a burzy v Bensheim . Hned po vstupu do arealu setkání potkávám Philipp DL2AM kterému jsem přivezl k opravě porouchaný PA pro 3 cm . Musím vyzdvihnout jeho velice solidní přístup , už v pondělí dopoledne mám v E-mail zprávu že je opraven a půjde na poštu ! To co jsem potřeboval doplnit to jsem na burze sehnal , mimo jimé se potkáváme s Frantou OK1CA a OK1CS a následně se ukazuje Honza OK1VCO . Po návratu k DL0WH kluci odjíždějí zpět do OK2 . Přes nepříznivé počasí , zůstávám . Večer stále prší ale pod plachtou stanu je stále výborná nálada . Příští rok doufám nashledanou .

Karel – OK1JKT