Srí Lanka 2016 – 4S7BBG

near QTH 4S7BBGProtože jezdíme na závody v cizině jen v pánské sestavě, přišel nápad vzít sebou manželky na dovolenou s expedicí. Po diskuzích byla zvolena Srí Lanka. Po přípravách, získání licence (4S7BBG), letenek a tak dále nastal čas na přípravu. 27.února 2016 ráno jsme se sešli v Praze doladili váhu zavazadel a vyrazili k letišti. Po dlouhé cestě přes Istambul, Male přistáváme v Colombu. Z Colomba autobusem do Raja beach hotel v Balapitiya. Vítají nás teploty kolem 34°C ale přesto se pouštíme do stavby antén (pro 80m 4SQ, 40m 4SQ, 30m vertical, pro vyšší pásma Spiderbeam a Hexbeam). Když jsme dostavěli antény byl právě čas se vydat na společný tří denní výlet za poznáním po Srí Lance. Po návratu z výletu začínáme s provozem na KV pásmech a 2m EME. U zařízení jsme se střídali v setavě:
ok1do-ok1ny-ok1ri-ok1vvt-ok5mm-ok1ffu-ok1jkt Jiri OK1RI, Vit OK5MM, Vlada OK1NY, Jiri OK1DO, Karel OK1JKT, Petr OK1FFU, Vasek OK1VVT.
Expedici jsme pojali tak že dovolená má přednost a tak na večeře chodíme všichni společně a po tu dobu nejsme QRV + báječný relax ve vlnách Lakadivského moře. Podmínky šíření v této oblasti jsou velice rozdílné proti EU, v době expedice dost ovlivněné sluneční činností. Nakonec jsme pod značkou 4S7BBG udělali cca 10500 QSO na pásmech 80m až 10m včetně WARC info na CLUBLOG. Vašek OK1VVT EME na 2m pásmu cca 80 QSO. Ve čtvrtek 10.3. balíme poslední věci a odjíždíme zpět do Colombo a pak letíme směr domů po nádherné dovolené. Všichni si užili nádhernou dovolenou i provoz na bandech. Jen všem vrtá hlavou kam příště!? HI

PS. další info na Raja beach hotel

Karel – OK1JKT