CQWW WPX SSB 2016 – 5E5E

CN2RPoslední víkend v březnu se konal jeden z velkých závodů, CQWW WPX SSB část. Po předchozí domluvě CQWW WPX SSB pojedeme z QTH Jima W7EJ v Maroku CN2R pod značkou 5E5E. Protože jsme chtěli postavit nějaké nové antény, bylo nutné přivézt materiál. A tak jsem s Jirkou OK1RI vyrazil na dlouhou cestu autem z Prahy do Casablanky. Před námi je cesta několika tisíc kilometrů tam a zpět! Konečně jsme dorazili do Algeciras ve Španělsku, potom lodí do Ceuty.

Gibraltar Po nějakých problémech na hranici a díky pomoci Jorge EA7LZ po delší době konečně překračujeme hranici do Maroka a vydáváme se na cestu směr Casablanka. Cestou jsme se zastavili v QTH CN2AA, po prohlídce nádherného QTH a již postavených a i nedodělaných stožárů a antén pokračujeme směr stanoviště Jima W7EJ(CN2R). Po přivítání a kávě jdeme vybalit a začít přípravu pro další dny. Postupně přilétají další a tak jsme mohli začít se stavbou 4SQ pro 80 a 40m a také YAGI pro 20, 15 a 10m. Přesto že tam nepršelo půl roku, tak nás během stavby několikrát spláchl silný a studený déšť, jednou i s kroupami což mělo za následek několik nachlazení. Ve čtvrtek pozdě v noci je vše hotovo a v pátek se už vše dolaďuje. Po poradě se už jen čeká na start závodu. Závod probíhá ve svižném tempu při pravidelném střídání směn, které nabouralo hned po začátku onemocnění Jorge EA7LZ. 48 hodin uplynulo velice rychle a konec závodu se neúprosně blíží ke konci. Unavení ale v dobré náladě ještě probereme contest a pak honem spát, ráno už musíme balit antény a připravit se na zpáteční cestu. Postupně kluci odlétají a my dva s Jirkou se musíme přepravit s autem zpět do Prahy. Tak díky všem za QSO a těšíme se naslyšenou v dalších závodech.

team 5E5ESložení týmu: Jim W7EJ, Jirka OK1RI, Norko OM6NM, Petr OK1FFU, Vašek OK1VVT, Karel OK1JKT, Pedro EA7GX (exEA7IZJ) a Jorge EA9LZ. Závod jsme odjeli pod značkou 5E5E z Marocké Casablanky v QTH Jima W7EJ (CN2R). V závodě jsme udělali cca 9500 QSO a 66,8 mil. bodů v kategorii Multi-Two. RAW score on CQWW WPX SSB 2016.

2.místo v CN – 2.místo v Africe – 2.místo na světě

Karel – OK1JKT