Polní den 2017

Polní den 2017 nebo jako 3. subregionální závod jako obvykle připadl na první víkend v červenci. V pátek později odpoledne jsem přijel na Lesnou, Jarda OK1DSX, Martin OK1HGM a Tonda OK1DTC už tam byli a tak jsem se převlékl a pomohl s vytažením čtyřčete pro 2m pásmo. Potom jsme trochu probrali vše možné i nemožné. Já jsem se potom podíval na různé předpovědi ohledně 3cm pásma a poslechl jak hrají majáky. Ráno v sobotu ještě kontroluji vše potřebné do závodu. Přijíždí Pepa s výbavou pro 6/9cm pásmo a tak mu pak vytahuji paraboly za poměrně silného větru. Stále přetrvávají problémy s internetem a tak první den závodu musel Pepa chodit do k mně se připojovat k chatu ON4KST. To se vyřešilo částečně v neděli a po příjezdu Ivoše OK1FRI který našel kde je problém snad už bude vše OK.
Závod jsem samozřejmě jel pod značkou OL4A. Proti mikrovlnnému závodu jsem začal v poklidu hned od začátku první spojení Stašek SP6GWB, poté několik spojení do OK1. Po půlhodině už jdou OM stanice a další OK, DL. Podle radarů oblačnost není tak vysoká jako v minulém závodě, ale přece jen v dostatečné výšce pro spojení na větší vzdálenosti. Jeden a půl hodiny po začátku QSO s IK3GHY, OKa OE stanice. Na západ DL0LN z JO31, pak na jih S59GS z JN75 a další jako I6XCK ODX 774km, 9A4QV JN74, DL7VTX/p JO74. Mnoho dalších z jihu a jihovýchodu. V neděli ráno ještě slušné condx do OM a na sever OZ1ALS JO44 a další stanice jako 9A2SB a HA8V.
Nakonec končím závod s hrubým ziskem: 77 QSO, 22431 bodů, průměr 291km/QSO, ODX I6XCK 774km.
Na 2m se to rozjelo dobře ale někdy v sobotu večer odešel zdroj a tak bylo po závodu. Na 6 a 9cm Pepa také nadělal dost spojení a tak doufám že dostanu nějaké info a případně budu publikovat na stránce OL4A

Karel – OK1JKT