CN3A – I.

AtlantikNa jaře se přesunul veškerý nepoškozený materiál pro stožáry z CN2R v Casablance do QTH CN3A. Během CW WPX 2018 jsme vytýčili polohy stožárů a kotevních bodů. V létě Jirka organizoval betonování a přípravné práce pro náš další pobyt. První etapa začíná 25. září odletem do Marakéše a následným přesunem na CN3A. Odlétáme v sestavě Jirka 1RI, Dan 1HRA a já 1JKT. Po příjezdu, zapnout elektriku a otevřít vodu, probrat postup prací a můžeme se do toho pustit.
Z hromady sekcí pro stožáry setřídit jednotlivé kusy pro každý stožár, chybějící díly nahradit novými a pomalu připravovat montáž. Po spojení sekcí následuje příprava kotev včetně držáků. Máme vše hotovo a připraveno, Ahmed zajišťuje jeřáb a můžeme stopořit první dva díly všech tří stožárů(zatím 21m).
Dan + JirkaTo celé probíhá za úmorného vedra, teploty mezi 32° a 38°C a tak musíme dělat časté pauzy. Jen na konci pobytu jeden den bez sluníčka a v den odjezdu docela slušně zapršelo.
Po 14-ti dnech odlétá Dan 1HRA, tady musím vyzdvihnout jeho významnou pomoc! Třetí stožár
Já s Jirkou ještě pokračujeme v přípravách na další pobyt. 11.října letíme domů aby jsme se vrátili 18.10. na další etapu výstavby a CQWW SSB contest.

Karel – OK1JKT